Jeigu dar nesate pilnai susipažinę su teisingu vakuuminių siurblių pirkimo procesu – šis straipsnis yra skirtas kaip tik jums! Kiekvienam pradedančiajam yra apstu naujos informacijos, kurią iš karto aprėpti gali būti kiek sunku. Tam, kad nereikėtų vargti klystkeliuose ar nusivilti, Plenum viską sudėjo į vieną vietą. Pasistengsime trumpai, aiškiai ir glaustai apžvelgti vakuuminių siurblių pirkimo, įrengimo, eksploatavimo, priežiūros ir remonto bei finansines sritis.
Yra toks filosofinis dėsnis, teigiantis, kad informacija yra naudinga tik tiek, kiek klausytojas jos įsisavina. Tai yra – kuo labiau informacijos reikia, tuo ji ir būna išsamesnė bei naudingesnė.
Taip pat yra ir šioje srityje. Kuo jums daugiau kyla klausimų – tuo daugiau mes galime atsakyti. Mes suprantame, kad šioje srityje gali kilti neaiškumų, yra subtilių techninių niuansų bei ne visiems iškart suprantamų inžinerinių sprendimų. Dėl to reikia nebijoti klausti ir labai stipriai rekomenduojame konsultuotis prieš pirkimą.
Be abejo, galima parduoti produktą ir be konsultacijos, tačiau tai gali atnešti daugiau problemų nei naudos. Tokių aspektų kaip vakuumo gylis, siurbimo greitis vien iš skaičių nesuprasi, o kur dar elektros sąnaudos ir biudžetai. Galiausiai – kodėl gi nepasitikėjus Plenum? Dažnai mes prisiimsime atsakomybę už tai, kad mūsų rekomenduojama technika tiks ir tarnaus.
Mes parduodame ir naudotus vakuuminius siurblius. Kad įrenginys naudotas, nereiškia, kad jis būtinai yra sudėvėtas ir negeras. Priešingai, tvarkingai eksploatuotas ir restauruotas vakuuminis siurblys iš patikimo gamintojo, tarnaus tikrai ilgiau nei naujas, nesertifikuotas ar neaiškios kokybės kiniškas šlamštas.
Jų yra labai daug. Vakuumas ir jo teikiama nauda yra be galo svarbi pramonėje, aukštųjų technologijų sferoje net ir kasdieniame žmonių gyvenime. Iš esmės, svarbiausios sritys būtų šios:
• Saulės elementų gamyba
• Lazerinis pjovimas ir baldų apdirbimas bei gamyba
• Plastiko ir stiklo gamyba
• Akinių lęšių, mikroskopų ir teleskopų gamyba
• Pastatų (ypač ligoninių su centrine vakuumo sistema) eksploatavimas
Galima ir pajuokauti, kad be vakuumo tuoj bus sunku ir arbatos puodelį pasidaryti.
Teisinga vakuuminio siurblio priežiūra yra gamintojo bei patikimo pardavėjo suteikiamų priežiūros rekomendacijų laikymasis. Neteisingai ir per mažai prižiūrimi siurbliai genda, dėl ko patiriamos bereikalingos išlaidos.
Pirmas dalykas, į ką reikėtų atkreipti dėmesį – tepalų bei filtrų keitimas.
Antra – nepalikti nenaudojamo tepalinio siurblio minusinėje temperatūroje, mat tepalas kristalizuosis ir užšals.
Visada reikia ir reaguoti į signalus. Garsai, kvapai ir vaizdas gali indikuoti nemenką problemą. Girdint, kad kažkas neįprastai ūžia, girgžda ar cypia, traška, užuodžiant svilėsius bei tepalo nutekėjimą, matant dūmus ar garus – būtina imtis veiksmų. Jeigu krenta vakuumo gylis ir sumažėja srautas, tada reikėtų kreiptis į meistrus, siurblio nebenaudoti iki kol specialistas apžiūrės ir identifikuos problemos šaknis bei ją išspręsite.
Remontas gali trukti valandą, o gali ir ilgiau, nes reikės užsakyti detales. To tikrai nesinori, tad tinkama eksploatacija yra svarbi.
Beje, jeigu jus nuoširdžiai domina, kad siurblys tarnautų ilgai ir be gedimų, o jį naudojate intensyviai – reikėtų periodiškai kviesti meistrą, apžiūrai.
Šiam klausimui nėra vieno teisingo atsakymo. Kaina priklauso nuo poreikio. Ji gali būti keli šimtai eurų, gali būti ir gerokai didesnė suma.